حمایت HAAS از بانوان دانشجوی مهندسی

کریستین الکساندرسون یکی از مدیران زن ، در زمینه فروش ماشین های CNC در جهان می باشد . او به مدت سه سال در شرکت Haas Automation در سوئد به عنوان مهندس فروش مشغول به کار بوده است
الکساندرسون در اصل دانش آموخته رشته روانشناسی اجتماعی است اما زمانی که دوره دو ساله فوق لیسانس خود را در رشته اتوماسیون و مدیریت صنعتی می گذراند ، به طور اتفاقی تخصص خود را به سمت مهندسی تغییر داد .
خانم الکساندرسون می گوید:
زمانی که من درجستجوی کار در سوئد بودم ، هیچ چیزی در مورد ماشین آلات نمی دانستم .اما دوست داشتم در زمینه فروش کار کنم .او توضیح میدهد که دوره های دانشگاهی که من گذرانده بودم زمینه مناسبی برای انجام چنین کاری بود ور در حقیقت تحصیلات من در زمینه اتوماسیون باعث استخدام من در این شرکت شد .
خانم الکساندرسون همچنین درقسمت برنامه ریزی مرکز آموزش فنی Haas بعنوان رابط بین دانشگاه و شرکت های تابعه Haas فعالیت می کند که وظیفه ایشان سازماندهی سمینارها می باشد .
برنامه HTCE یک برنامه مثبت و درخشان برای مردم علاقه مند در زمینه مهندسی است .خانم الکساندرسون میگوید :ما کار می کنیم تا آمار ثبت نام در این زمینه روز به روز افزایش یابد .البته خود من بیشتر علاقه مند به افزایش تعداد دانشجویان خانم هستم .
به نظر این خانم ، مهندسی یک شغل مردانه است ولی زن ها هم به خوبی مردها می توانند این کار را انجام دهند و از این راه پول به دست آورند

ابتدای صفحه


منبع:
ترجمه:ایران ملد
Haas Automation Europe N.V