روس‌ها می‌توانند در طرح‌های فولاد خوزستان مشارکت کنند

مدیر عامل شرکت فولاد خوزستان گفت: تمامی شرکت‌های خارجی از جمله شرکت‌های روسیه‌ای می‌توانند در صورت تمایل در اجرای طرح‌های بزرگ فولاد در خوزستان مشارکت کنند.
عبدالمجید شریفی در دیدار با اعضای فصل نامه روسی «تجارت با ایران» در اهواز افزود: بستر لازم سرمایه‌گذاری در طرح‌های مهم بخش فولاد خوزستان برای تمامی کشورها و شرکت‌های آنان فراهم است و از سودآوری و شرایط مطلوبی نیز برخوردار می‌باشد.

ی گفت: البته شرکت‌های متمایل به سرمایه‌گذاری و اجرای طرح‌های فولاد خوزستان باید با تکنولوژی‌های روز وارد عرصه کار شوند و این به آن علت است که استان یادشده دومین قطب تولید فولاد کشور بوده و از سوابق خوبی در این بخش بهره می‌برد.
شریفی خاطرنشان کرد: توسعه در بخش فولاد خوزستان با چنین پیشینه‌ای باید با نوع تجهیزات و فناوری سنخیت داشته باشد.
وی در ادامه طرح‌های آماده برای سرمایه‌گذاری در بخش فولاد خوزستان را شامل نیروگاه حرارتی ۵۰۰ مگاواتی برای تامین برق شرکت فولاد خوزستان، ساخت یک مجتمع فولاد در خرمشهر، ساخت یک کارخانه نورد و طرح افزایش تولید شرکت فولاد دانست.
شریفی گفت: خوزستان در بخش فولاد از تخصص و پیشینه، زمینه مساعد و نیروی مستعد برخوردار است که هر گونه سرمایه‌گذاری در بخش مزبور را در اسرع وقت به سود می‌رساند.
اعضای فصل نامه روسی تجارت با ایران به ریاست «رجب صفر اف» نیز در این نشست با ابراز شگفتی از پیشرفت‌هایی که ایران در بخش فولاد داشته، این پیشرفت‌ها را بی‌نظیر و اطلاع‌رسانی در این زمینه را برای جذب سرمایه‌گذاران کشورشان ضروری دانستند.
شرکت فولاد خوزستان با ظرفیت تولید بیش از سه میلیون تن در سال پس از فولاد مبارکه در رتبه دوم تولید در کشور قرار دارد.
چهار عضو فصل نامه روسی تجارت با ایران از روز جمعه گذشته در خوزستان حضور یافته و در مدت پنج روز به نقاط مختلف این استان سفر خواهند کرد و به تهیه گزارش اقتصادی با هدف معرفی زمینه‌های سرمایه‌گذاری استان برای کشورشان خواهند پرداخت.
این مجله پیش از این نیز گزارش‌های مفصلی در خصوص ظرفیت‌های استان‌های اردبیل، مازندران و آذربایجان شرقی تهیه کرده است.

منبع:
خبرگزاری فارس