همان طور که برای مولفه زمان ،گفته شد بعضی از قالب های پرینترهای سه بعدی کوچک می توانند در ۵ ساعت راه اندازی شوند ، اما هنوز شرکتی قالبی در کمتر از ۲۴ ساعت تولید نکرده است.البته نسبت به و تعداد هفته های کمتری به طول می انجامد .

ابزارآلات فولادی می تواند چهار تا شش هفته به طول بیانجامد و شما می توانید به طراحیتان امیدوار باشید و شرایط قالب گیری مساعد می شود و می توانید قطعات مناسبی را تولید کنید .غیر از این ، شما نیاز به بازبینی و بررسی مجدد دارید .وقتی همه ی این موارد انجام شد شما در طی چهار تا هشت هفته برای ایجاد قطعه مناسب فرصت دارید. این تکنولوژی پرینترهای سه بعدی اجازه ی ایجاد قالب را در طی یک روز می دهد و ما می توانیم برای روز بعد برنامه ریزی داشته باشیم و اجازه ی ایجاد تقسیم روز به دو یا سه قسمت وجود دارد.

MedTG ، از دیگر وسایل پزشکی بود که توسط Worrell طراحی مهندسی شده که این شرکت با ایجاد مجموعه ای از سوزن ها در جهت کاهش تزریق های متوالی قدم برداشته و آن را کاهش داده است .با استفاده از ۳D IM برای ایجاد نمونه ها ، آن ها قادر به کاهش هزینه ها تا هفتاد درصد و ۹۵ درصد صرفه جویی در زمان در مقایسه با گذشته کرده اند .

در مقایسه ۳DIM با نمونه سازی پرینترهای سه بعدی، ۳D IM یک مزیت بزرگ در ایجاد و توانایی قطعات اصلی دارد و به تغییر خطوط وسایل و اصلاح آن ها کمک می کند .اغلب نداشتن مقاومت کششی در پرینترهای سه بعدی و یا دیگر خواص مهم در عناصر محصول باعث ناپایداری در توابع تست می شود .از زمانی که ۳D IM اجازه استفاده بسیاری از عناصر اصلی را فراهم کرد امکان آزمایش راه های مختلف نمونه سازی تحت FDA به وجود آمده است .این امکانات برنامه ۳D IM باعث افزایش سرعت گردید .

تصور کنید که با ارسال فایل محصول به شرکت ، حفره و کور قالب در ۱۶ ساعت تکمیل می شود .استیو جنکین ،مدیر ارشد توسعه محصولات می گوید :در عرض ۲۴ ساعت یا بیشتر ، شما قطعات قالب را همراه با رزین های آن در اختیار دارید .

تولید قطعات ۳D IM در عناصر اصلی باعث پیشرفت سریع OB medicalدر آزمایش های ایمنی الکتریکی و گرفتن تایید نهایی ازFDAشد و قرارگیری در مسیر برنامه شد. استفاده از فرآیند ۳D IM اجازه ی حرکت به سوی مسیر ایمن و انجام آزمایش های مکانیکی را فراهم نمود و نسبت به دیگر نمونه ها ارزان تر است.

پرداختن به کاستی ۳D IM

هنوز ۳D IM در فرآیند نمونه سازی خیلی خوب نیست و برای همه موقعیت ها مناسب نیست . زمانی که بسیاری از مواد بتوانند قالب گیری شوند ،استفاده از ۳D IM بسیار چشمگیر و روبه رشد بوده ،وقتی که مواد نیاز به حرارت بالا و فشار در فرآیند داشته باشد. قالب های پلاستیکی نمی توانند در قالب های فولادی تولید شوند.

در کل طول عمر ابزارآلات ۳D IM نزدیک به قالب های ساخته شده از جنس فولاد و یا حتی آلومینیوم می باشد . در بهترین حالت ، قالب ۳D IM شما ، حدود ۵۰ تا ۱۰۰ بار با استفاده رزینی مثل پلی کربنات ، نایلون، اتیلن ، پروپیلن، ABS ،کار می کند . بعضی از قالب ها نیز به صورت انگشت شمار کار می کنند .دوام قالب فقط بستگی تنها به مواد انتخابی ندارد بلکه به پیچیدگی و شکل قطعات نیز می باشد .

از طرف دیگر ، قالب های ۳D IM خیلی ارزان تر و دارای تولید سریع و بیشتر و محدودیت طول عمر است . اگر قالب شما شروع به خراب شدن و شکست شدن بعد از ۲۵ قطعه کند در روز بعد شما می توانید قالب دیگر داشته و ۲۵ قطعه دیگر تولید کنید .اگر شما نمی خواهید یک روز برای قالب جایگزین صبر کنید می توانید دو پرینت از آن را همیشه داشته باشید .

چه راهی برای ۳D IM در پیش روست؟

تا زمانی که جایی برای پیشرفت وجود دارد ، قالب های تزریق سه بعدی قابلیت استفاده موفقیت آمیز در نمونه سازی های پزشکی دارند و در رشد و فرآیند پویا می باشد . در فرآیند ۳D IM یک اشتیاق بسیار وجود دارد که همه در رابطه با آن صحبت می کنند و این قدمی بزرگ برای این کمپانی است .

در ضمن طرفداران ۳D IM شروع به گسترش مزایا و موفقیت های آن در صنایع پزشکی نموده اند .ما امیدواریم که این فرآیند در ایجاد وسایل و ابداعات تغییرات بزرگی ایجاد کند ، و ما بر این اندیشه هستیم که به صورت بنیادی مسیر وسایل پزشکی را در طراحی و گسترش تغییر دهیم.

منطقه دیگری که ۳D IM به خوبی کار نمی کند در پرداخت نهایی می باشد . از زمانی که فرآیند لایه به لایه ایجاد شده ، پرینترهای سه بعدی مراحل کوچک را در سطح رها کرده اند و به صورت کامل هموار و پولیش نمی باشد . و ۳D IM فقط توان انجام ایجاد تلرانس در ۰٫۰۵میلی متر تا ۰٫۱ میلی متر را داد و این یک تلرانس بالا در این مسئله می باشد .یک راه برای پرداخت نهایی هر دو سطح و ایجاد تلرانس در قطعات ۳D IM وارد کردن آلومینیوم و یا پین ها در قالب، قبل از تزریق می باشد و جدا کردن آن ها از قطعات در قالب می باشد .

قالب های ۳D IM همه کاره بوده و شما می توانید در برش ها ، پیچ ها و حتی انواع لولا ها از آن ها استفاده کنید. شما می توانید اکثر کارهایی که که با آلومینیوم در قدیم به صورت سنتی انجام می دادید را هم اکنون انجام دهید.

منبع : اینترنت
ترجمه : ایران ملد

مدیر عامل
نوع فعالیت
تلفن
دورنگار
آدرس
وب سایت
ایمیل