در ادامه به مرور سریع نحوه کار کردن این تکنولوژی خواهیم پرداخت.

از کار افتادگی نرم‌ افزار / سخت‌ افزار

. برای اینکه تکنولوژی مورد مطالعه کارکرد مناسبی از خود نشان دهد، وظایف و فرآیند های مختلفی است که باید آنها را به انجام رساند مانند انتخاب ترکیبی از ابزارها یا انتخاب جداگانه ابزارها برای هر قطعه، توانایی ایجاد چرخش در برنامه اگر قطعه به صورت متفاوتی به گیره متصل شده باشد، توانایی ویرایش و کپی کردن برنامه و … .

نرم‌افزار

  • برنامه‌های CAD از طریق سیستم CAD به برنامه وارد می‌ شود.
  • در مرحله بعد نرم‌ افزار به صورت اتوماتیک پایگاه داده ابزار موجود را با استفاده از اطلاعات ابزار در هر برنامه گسترش می‌ دهد.
  • با استفاده از تلرانس‌ های مشخص شده توسط استفاده‌ کننده در داخل پایگاه داده ابزار، نرم‌ افزار به صورت اتوماتیک جدولی از ابزار را هم به صورت جدا و هم به صورت ترکیبی برای هر قطعه که ماشین‌ کاری می‌ شود ایجاد می‌ کند.
  • برنامه NC که همانند الگوریتم موجود برای تنظیم انبساط حرارتی، شامل ابزارها و برنامه‌های جدید نیز می‌ باشد، در قالب یک کد NC به دستگاه CNC فرستاده می‌ شود که در قالب برنامه‌ های TEST و START تولید می‌ شوند.
  • جدولی از ابزار های نصب شده ایجاد می‌ شود که می‌ توان آن را چاپ کرده و برای نصب دستگاه تعویض ابزار، مورد استفاده قرار داد.

سخت‌ افزار

بعد از انتقال این اطلاعات به دستگاه، تمام ابزار های برش به صورت اتوماتیک توسط سیستم لیزری که مجهز به برنامه TEST هستند، اندازه‌ گیری شده و از لحاظ تلرانس کنترل شده و با موقعیت صحیح در داخل دستگاه تعویض ابزار قرار بگیرند. اگر ابزاری خارج از تلرانس مشخص شده باشد یا در موقعیت نا صحیح قرار گرفته باشد، از فرآیند ماشین‌ کاری خارج خواهد شد. علامت خطایی نشان داده شده و قبل از شروع ماشین‌کاری ابزار تعویض می‌شود. تنظیم به صورت اتوماتیک به واسطه سیستم لیزری انجام می‌شود؛ زیرا موقعیت اولیه ابزار به صورت اتوماتیک نسبت به سه محور ثبت می‌شوند.

زمانی که همه ابزارها با موفقیت اجرای برنامه TEST را پشت سر گذاشتند، اپراتور برنامه START را فعال می‌ کند، برنامه‌ ای که تمام جوانب دستگاه را کنترل می‌ کند. با بازخوانی اتوماتیک هر برنامه، قبل از شروع برنامه، ابزار اندازه‌ گیری مناسب، با استفاده از لیزر اندازه‌ گیری می‌ شود. زمانی که ماشین‌کاری هر برنامه به اتمام برسد، اندازه‌ گیری و تنظیم برنامه مجددا با لیزر انجام می‌ شود.

اگر ابزار از لحاظ تلرانسی با میزان مشخص شده انطباق داشته باشد، برنامه بعدی به صورت اتوماتیک بازخوانی می‌شود. اگر ابزار خارج از تلرانس باشد با جایگزینی آن برنامه تکرار خواهد شد و یا اگر انحراف کمی وجود داشته باشد، استفاده از این ابزار قفل می‌ شود. هرچند، برنامه تکرار نشود برنامه بعدی با ابزار جایگزین شده بازخوانی خواهد شد. هر سه محور نسبت به موقعیت اندازه‌ گیری شده کالیبره می‌ شوند.

اگر شکستی در ابزارها مشخص و شناسایی شود، قطعه تحت تراش کاملا قفل می‌شود و اجازه ماشین‌کاری بیشتر داده نمی‌شود (برای جلوگیری از خرابی دستگاه) و اگر چند قطعه در داخل دستگاه قرار داده شود، به صورت اتوماتیک ماشین‌کاری قطعه بعدی آغاز می‌شود. زمانی که ماشین‌کاری تمام قطعات انجام شد، دستگاه به صورت اتوماتیک خاموش می‌شود. گزارشی ایجاد می‌شود که میزان سایش دستگاه را گزارش می‌کند، میزان حرکت محورها و قطعات قفل شده نیز گزارش می‌شوند.

خلاصه

هر چقدر فرآیند به صورت استاندارد آماده‌سازی شود، بهتر خواهد بود (برای نمونه، هر ابزار برای یک دور مشخص و معین، میزان چرخش و تلرانس مشخص، مطابق با آنچه نیاز است، طراحی شده است). این فرآیند با استفاده از نرم‌افزار نیز قابل انجام است، یا می‌توان آن را از طریق کامپیوتری که در کنار دستگاه قرار گرفته است کنترل کرد، اما آنچه که اهمیت دارد، اجازه ندادن به اپراتور برای بازی کردن با پارامترهای تراشکاری از طریق شبکه می‌باشد. تمام پارامترها می‌بایست توسط نفر یا افراد صاحب صلاحیت محدودی کنترل و استانداردسازی شود.

نرخ براده‌ برداری توسط کسی که برنامه CNC را تولید می‌ کند، مشخص می‌ شود و در حالت کلی توسط اپراتور مشخص نمی‌ شود. توجه کنید که همواره نرم‌ افزاری به منظور بهینه‌ سازی نرخ براده‌ برداری و مسیر ابزار وجود دارد که می‌ توان این فرآیند را به صورت اتوماتیک به انجام رساند.

اکثر تولید‌کنندگان قالب از فرآیند نرم‌تر (smoother) با کارایی بالاتر و با کمترین اشتباه در ماشین‌کاری قطعات، بهره می‌برند و به طور خاص دستگاه CNC خود را با اندازه‌گیری و تعویض اتوماتیک ابزارهای ساییده شده (با قرار دادن محدودیت زمانی مشخص برای ابزار) اتوماتیک می کنند.

شرکت‌ کننده:

ماکس لیزر (Max Laser) مدیر ابزار می‌ باشد و در حال یافتن فرصتی برای استفاده از ابزارسازی مدرن می‌ باشد که بتواند ابزارهای پیچیده را در قالب‌گیری آلومینیوم در جمهوری چک انجام دهد. وی ۲۰ سال است که این مسئولیت را بر عهده دارد (www.toolsplus.cz). در کنار کارل کازاک (Karl Kazak) وی ،تول‌مستر (ToolMaster) را به عنوان راه حلی برای اتوماتیک سازی دستگاه CNC و استفاده از زمان بیکاری این دستگاه ایجاد کرد.

منبع: ملد میکینگ تکنولوژی

ترجمه :ایران ملد

 

 

مدیر عامل
نوع فعالیت
تلفن
دورنگار
آدرس
وب سایت
ایمیل