همکاری ‌های اولیه،طراحی قطعات،کلید مشارکت و رشد جهانی در بسته‌ بندی

همکاری ‌های اولیه،طراحی قطعات،کلید مشارکت و رشد جهانی در بسته‌ بندی

سازندگان قالب با مشارکت فعالان در صنعت بسته‌ بندی و طراحان قطعات جدید پلاستیک به موفقیت هایی دست یابند .

با توجه به این واقعیت که خوردن یک ضرورت است، صنعت بسته‌ بندی معمولا به عنوان بازاری پایدار برای صنعت قالب ‌سازی به شمار می‌ رود. تمایل به ساخت محصولات تزریق پلاستیکی سبک در پاسخ به تلاش مدیران به منظور ساختن محصولات پلاستیک جدید در کنار حفظ ایمنی کالا و سهولت استفاده برای مشتریان شکل گرفته است.

شرکت‌ های سازنده قالب مانند شرکت ستاک‌تک(برامپون، ON) -که در ساخت قالب‌ های چند مرحله‌ای و چند سطوحهنیز همانند قالب ‌های سطوح آببندی به منظور ساخت قطعات بسته‌ بندی دیوارهای نازک، سر بطری و قوطی ، صنعت پزشکی و مراقبت‌ های شخصی تخصص دارد – موفقیت خود را نه تنها وابسته به استفاده از تکنولوژی ‌های نوین به منظور ارائه خدمات به شرکت‌ های سازنده قالب مدیون است بلکه مرهون استفاده از ایده ‌های طراحی قطعات پلاستیکی که با قالب تزریق پیلاستیک ساخته می شوند و در مواقعی همکاری با طراحان صنایع بسته ‌بندی بوده است؛ این موضوع در بسته‌ بندی مواد غذایی و آشامیدنی کاملا مشهود است. در راستای همکاری با این شرکت ‌ها، شرکت فوق قادر است تا به مشتریان خود محصولات بسیار مناسبی ارائه دهد و تنها به طراحی قالب ساده بسنده نمی ‌کند .

روند بسته ‌بندی

وزن سبک

بر طبق اظهارات مدیر فروش عمومی این شرکت جردن رابرستون “پیرامون روند سبک‌ سازی قالب‌ ها، می بینیم که رزین ذوب شده با اندکس بالا استفاده می ‌شود، و توجه زیادی به قطعات پلاستیکی به کار رفته در محصولات شده است و نیاز به ساخت قطعات پلاستیک دقیق مهندسی نیز افزایش یافته است. با نازک و نازک ‌تر شدن پلاستیک، توجه به همراستایی حفره و قالب بسیار بهینه است و در طی فرآیند تزریق پلاستیک نیز این همراستایی حفظ می ‌شود .

وی چنین افزود: “در ساخت قالب به بالاترین تکنولوژی ممکن نیاز دارید، همچنین دستگاه‌ هایی با بالاترین کارایی که توانایی تزریق دقیق و سریع را داشته باشند.”

میشل گولد مدیر گسترش تجارت شرکت،بیانات رابرستون را کامل می‌ کند. “یکی دیگر از فاکتورهایی که سبب می‌ شود تا محصولات پلاستیکی سبک تولید شوند را می‌ توان تلاش صاحبان شرکت و شرکت‌ های بسته‌ بندی به منظور تصحیح شکل و بسته‌ بندی خود دانست. اغلب این تلاش‌ ها را می‌ توان در سه فاکتور اصلی خلاصه کرد: ایمنی کالای مشتریان (برای مثال، بسته‌ بندی‌ های قفل شونده)، ایمنی محصولات شرکت (برای مثال محصولاتی که نیاز به دارند تا در طول فرآیند انتقال بدون مشکل باقی بمانند و آسیبی دریافتن نکنند)؛ و سهولت در استفاده از کالای تولید شده (ظرفی که قابلیت استفاده مکرر داشته باشد و یا حداقل در طول زمانی که محصولی را درون خود دارد قابل استفاده مجدد باشد). در طراحی محصول جدید یا طراحی خط تولید جدید این سه فاکتور باید در نظر گرفته شوند.

در شرایطی که صنعت قالب سازی در بازار رقابت با تجهیزات بسته‌ بندی به کمک موادی که توسط گرما تغییر شکل می ‌دهند مواجه می ‌شوند، هم رابرتسون و هم گولد روند دستیابی به ساخت قالب‌ هایی با خروجی بالا را می ‌بینند، قالب‌ هایی که به خوبی در بازار به رقابت می ‌پردازند. همزمان با این تغییر، رشد مناسبی در ساخت تجهیزات بسته‌ بندی که مناسب با تجهیزات هدف می‌ باشند نیز رخ داده است. این جایی است که تجهیزات ساخت و شکل‌ دهی می‌ توانند پاسخگوی نیازهای هر دو سناریو باشند. رابرتسون توجه را به این نکته جلب می‌ کند که “حدود نیمی از قالب ‌هایی که تولید می‌ کنیم قالب‌ هایی تک سطوحه می‌ باشند. با توجه به قالب ‌، در بعضی اوقات می‌ توانیم از ابزارهای قالب ‌های یک وجهی استفاده کنیم که به آسانی می ‌تواند به ابزار چند وجهی تبدیل شود. به این ترتیب می‌ توان به جای سرمایه‌ گذاری بیشتر در کنار بازار رشد کرد. و در خانواده قالب‌ های چند وجه، مشتریان ما به خاطر شرایط اقتصادی و به صرفه بودن آن طرفدار این نوع قالب هستند، اما مواد کافی برای پر کردن هر دو سمت قالب دو وجه را ندارند. در خانواده قالب ‌های چند وجه، محصول اول از یک رو و محصول دوم نیز از روی دیگر آن به دست می ‌آیند.

هر چند، این موضوع در مورد قالب‌ های یک وجه یا چند وجه است،شرکت گزارشی مبنی بر افزایش استفاده از طراحی قالب ‌های QPC که قالب ‌ساز را قادر می‌ سازد تا به راحتی در حدودی ۳۰ تا ۶۰ دقیقه از یک محصول به محصولی دیگر تغییر وضعیت دهد و از سیستم تزریق قالب تا ظرفیت محدود به ۱۱۰۰ تن استفاده کند.

آینده‌ای پایدار

رابرتسون چنین بیان می‌ کند که صنعت بسته‌ بندی می‌تواند بازاری سودمند برای قالب ‌سازان به شمار رود. “علاوه بر این واقعیت که بسته‌ بندی بازاری کاملا پایدار است، بسته‌ بندی می‌ تواند به عنوان موقعیتی بسیار مناسب برای صاحبان برندهای مختلف به منظور ارتقاء محصولات خود با سرمایه‌ گذاری متوسط به حساب آید .

گولد چنین می ‌افزاید که موفقیت شرکت در بازار قالب ‌های دو وجه است. “همواره سعی می‌ کنیم تا از آخرین و جدید ترین تکنولوژی استفاده کنیم تا به قالبسازان خدمات ارائه کنیم. همچنین جدولی از ایده ‌های نوآورانه مربوط به طراحی قطعات پلاستیکی ارائه می‌ دهیم که در این زمینه با شرکت‌ های متخصص در زمینه بسته‌ بندی همکاری داریم تا بتوانیم قالب‌ های تزریق پلاستیکی مبتکرانه را مطابق با نیاز آنها ارائه دهیم. برای مثال، به منظور تولید درب بطری استاندارد و نوآورانه نیرو را با UK وارد می ‌کنیم. در مواردی که حجم مواد زیاد باشد، ۱۸۸۱ در بطری قفل شونده، به دنبال ساخت نمونه اولیه و تست این درها با شرکت‌ها و برندهای مطرح هستیم- به این ترتیب سازندگان قالب به جای استفاده از انواع قدیمی و بطری‌ های قدیمی و سنگین، از انواع سبک و جدید آن بهره می‌ گیرند و همچنین زمان و هزینه ساخت نمونه اولیه و کیفیت‌ سنجی نیز کاهش می‌ یابد.

گولد چنین نتیجه می‌ گیرد که: همکاری ‌های مانند این باعث رشد و رونق تجارت شده و سبب می ‌شود که ما به عنوان تیمی برای حل مشکلات باشیم نه فقط کسی که در زمینه تولید قالب فعالیت می‌ کند. با وارد شدن زود هنگام به این فرآیند در زمینه ساخت نمونه اولیه و ساخت قطعات با مشتریان خود و قرار دادن آنها در فرآیند تولید مناسب را می ‌‌توان آینده مناسب و برنامه ‌ریزی شده‌ای برای این فرایند دانست.

منبع :Mold Making Technology

ترجمه : ایران ملد