اخبار عمومی

صدور محصولات پتروشیمی ایران به ترکیه افزایش می‌یابد

صدور محصولات پتروشیمی ایران به ترکیه افزایش می‌یابد

رئیس دفتر توسعه صنایع پایین‌‌دستی پتروشیمی با اشاره به اینکه تعرفه صدور محصولات پتروشیمی ایران به ترکیه کاهش می‌یابد، گفت: مذاکرات میان دو کشور ادامه دارد و امید است که با توافق‌های آینده، صادرات محصولات پتروشیمی به ترکیه افزایش یابد.

به گزارش «شانا» رضا محتشمی‌پور درباره تازه‌‌ترین توافق‌های صورت گرفته برای کاهش و بهبود تعرفه محصولات صادراتی صنایع پتروشیمی ایران به ترکیه اظهار کرد: خوشبختانه در حاشیه برگزاری نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در ترکیه، مقام‌های این کشور برای کاهش تعرفه‌‌ها اعلام آمادگی کردند. وی با اشاره به اینکه پیش‌تر ۱۰ قلم از محصولات پتروشیمی برای کاهش تعرفه ارائه شده بود، افزود: ۵ محصول دیگر نیز در جریان مذاکره با مقام‌‌های ترکیه به این فهرست اضافه شد و در مجموع ۱۵ محصول پتروشیمی شامل کاهش تعرفه خواهند شد. رئیس دفتر توسعه صنایع پایین‌‌دستی پتروشیمی ادامه داد: محصولات PET(پلی‌اتیلن ترفتالات) بطری، PET الیاف، TDI، پلی پروپیلن کوپلیمر و نیز پلی استایرن به این فهرست افزوده شده که این محصولات با توجه به افزایش تولید در کشور در این فهرست قرار گرفتند. محتشمی‌پور با بیان اینکه محصولاتی مانند پلی اتیلن، متانول و اوره پیش‌تر در این فهرست قرار داشت، گفت: مذاکرات میان دو کشور ادامه دارد و امید است با توافق‌‌های آینده بتوانیم رشد صادرات به ترکیه را شاهد باشیم. مرضیه شاهدایی، قائم مقام وزیر نفت، چندی پیش با اشاره به برگزاری نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در ترکیه اظهار کرد: در حاشیه این نمایشگاه مذاکراتی برای حل مسائل تعرفه صادراتی صنایع کشور میان رایزن وزارت صنعت، معدن و تجارت و مقام‌های ترکیه‌ای انجام شد که بر مبنای آن قراردادی تنظیم خواهد شد که در پیوست آن، تعرفه بیشتر محصولات پتروشیمی به جز دو محصول با گرید خاص که در ترکیه تولید می‌شوند، کاهش می‌یابد.

منبع : خبرگزاری دنیای اقتصاد

مطالب مرتبط

نظر خود را بگذارید

*

code

© 1385 - کلیه حقوق این مجموعه طبق قوانین متعلق به پایگاه اطلاع رسانی قالب و قالبسازی (ایران ملد) می باشد و هر گونه استفاده از محتوای سایت فقط با درج لینک و ذکر منبع مجاز می باشد.طراحی سایت توسط فراکارانت