سامیتومو دمگ (SHI )سری جدید دستگاه قالب ریزی تزریقی در انگلیس را عرضه می کند .

سامیتومو دمگ (SHI )سری جدید دستگاه قالب ریزی تزریقی در انگلیس را عرضه می کند .

به نام خدا

سامیتومو دمگ (SHI )سری جدید دستگاه قالب ریزی تزریقی در انگلیس را پرده برداری می کند .

این ماشین جدید و با رنگ ابی تیره تر و کوچکتر از نمونه ی قبلی فاصله بین قیمت و کارایی را میان ماشین های هیدرولیکی و ماشین های تمام الکتریکی برای قالب گیر اتوماتیک نزدیک می کند . دمگ سامیتومو اخرین سری دستگاه قالب ریزی تزریقی تمام الکتریکی که به بازار انگلیس را نشان میدهد ، در جائیکه شرکت می گوید فاصله بین قیمت و کارایی بین دستگاه های هیدرولیکی و تمام الکتریک برای صنعت اتوموبیل را به هم نزدیک خواهد کرد . سری های جدید IntElect که در سطح جهانی ساخته شده در شوی K در اکتبر ۲۰۱۶ به نمایش گذاشته شد که در مقیاس ۲۰ درصد کوچکتر از موارد قبلی است که در سال ۲۰۰۹ برای اولین بار معرفی شدند. با دو طبقه بندی کاری ، ورژنی استاندارد و برتر مشخص میشود و گفته شده در اصل برای صنعت اتوموبیل طراحی شده است .

مدل استاندارد برای کاربردهایی که قبلا بر روی دستگاه های هیدرولیکی کار می کرد ، طراحی می شود ، برای مثال قالب ریزی قسمت های اتومبیل در حجم انبوه ساخته شده است . در حالیکه انتخاب نهایی برتر برای  موارد بیشتری ارائه میشود و کاربردهای دینامیکی و دقیق چالش برانگیزتری را شامل میشود . به این خاطر که دستگاههای اتوماتیک قبلا هم به صورت اتوماتیکی کار می کردند ، روباتهای اسمبلی نسبت به چند متغیر و یا حتی نقایص کوچکتر تحمل و مقاومتی ندارند و این فرایند زنجیره ی تولید خودکار را به فرایند قالب ریزی دقیق معطوف می کند . علاوه بر این دستگاههای تمام الکتریک مثل IntElect کارامدترند اگر با مواد ترکیبی بیشتر و یا کاهش وزن قطعات کار کنند که برای نیگی ، فلور ،MD دمگ سامیتو توصیف شده است . گنجاندن بسته ی استاندارد با سرعت کلامپ سریع ، نیروی بالا و با تکنولوژی تزریق کننده کنترل شده و با سرعت بالا برای برداشتن قطعات از قالب ،سرعت تزریق از ۳۰۰ تا mm350  در هر ثانیه و با حرکتهای سریع نازلی ، تحلیل چرخه و زمان چرخه زیر ۷ ثانیه متصور است .

ویژگیهای IntElect جدید

با توجه به اینکه با رنگ ابی تیره ترش قابل تشخیص است ، دمگ سومیتومو تا ۲۰ درصد در شکل جدیدش کوچک شده است .  برای کاهش هزینه ها  همراه با کاهش میزان پیچیدگی سهامداری ، این نخستین دستگاه قالب ریزی تمام الکتریکی با یک خطی مشی استاندارد در سطح جهانی است . علاوه براین ویژگیهای جدید سروو درایو مستقیم  بالارفتن دقت ، تکرارپذیری اصلاح شده  و دورهای چرخه کوتاهتر نسبت به سروو درایو غیر مستقیم را محقق می کند . هم چنین مورد جدید NCS است که به علاوه ی پنل کنترلی سبب تشکیل صفحه ی لمسی شیشه ایی شکلی میشود و جنبه های عملی برای کاربر به علاوه ی زمان پاسخ بهبود یافته و با وضوح صفحه ی بالاتررا افزایش میدهد و به کاربران امکان میدهد تا به طور طبیعی و ایمن با دستگاه کار کنند .

بازار وطنی رو به رونق

بر طبق اظهارات انجمن تجارو سازندگان ماشین ( SMMT) سود حاصل از تولید قطعه بالا و در حدود تخمینی nb6 یورو است . در طی ۴ سال تعداد قطعات ساخته شده از طریق زنجیره ی تولید خودکارانکلیسی تا ۴ درصد افزایش یافته که به ۴۱ درصد در ۲۰۱۵ میرسد . در میان قطعات قالب ریزی شده در انگلیس ، خروجیها ، رادیاتورها و سیستم های سرمایشی هم وجود دارد در حالیکه قطعات قالب ریزی شده با تزریق پلاستیکی ، تودوزیهای داخلی ، پرده ها و قسمتهای چکش کاری شده وقالب گیری شده بعد از قطعات ساخته شده ی انگلیسی بسیار مورد توجه اند .با وجود تمام قطعات مورد نیاز برای اسمبلی وسیله ، کارشناسان صنعتی ادعا می کنند در تئوری تا ۸۰ درصد به محصولات ساخته شده ی انگلیسی نزدیک میشوند .

بخش اتومیبل انگلیس یکی از قوی ترین موفقیت های ساخت را داشته که   ساخت فلورز ادامه میدهد . ” روند مشخصی در میان OEMs و سازندگان وسایل وجود دارد که تهیه کالا از تولید کنندگان داخلی  را انتخاب کرده در نتیجه خطر زنجیره ی تولید را کم  و هزنیه حمل و نقل قطع میشود .

نشان گذاری تمام معیارها برای قالب ریز اتوموبیل

بازخورد واکنش بازار در طول پرده برداری از فلوورز ۲۰۱۶ میزان علاقه به IntElect  جدید در سراسر نمایش را نشان میدهد .

” دقت ، کارایی دینامیکی و انرژی  از موضوعات اصلی مورد بحث بودند . با وجود فضا و مکان کوچکتر کارخانه ، میزان تراکم و حجم دستگاه برای قالب ریزی خودکار جنبه ی بزرگ و مهمی است . او اظهار داشت ،نسل جدید IntElect  تمام معیارها و جنبه های مورد نیاز ، موانع هزینه ایی و اجرایی را علامتگذاری می کند که ممکن است قبلا در قالب ریزهای تجارتی مانع با دستگاه تمام الکتریک مانع از ساخت ان شده باشد “.

منبع : اینترنت

برگردان : ایران ملد