پیشرفت تکنولوژی باعث متناسب‌ تر شدن وایرکات های تولید شده با محیط اطراف شده است.
ماشین‌های EDM به طور ذاتی انرژی زیادی را مصرف می‌ کنند، دلیل این موضوع نیز این است که مکانیزم کاری دستگاه ‌های EDM، سایش به واسطه تخلیه الکتریکی شمع است. به همین دلیل به یک ژنراتور با منبع تولید نیاز می ‌باشد که برق ۳ فاز معمولی را به صورت جریان پالسی منقطع درآورد و علاوه بر این تمام پمپ‌ ها، موتورها و کنترل ها را نیز پشتیبانی کند. تا ۱۰ یا ۱۵ سال پیش دستگاه ‌های EDM از منبع انرژی DC برای تولید جرقه استفاده می‌ کردند) هنوز هم تعداد زیادی از این دستگاه‌ها در حال کار کردن می‌ باشند).
سیم EDM از جریان پالسی احتراقی بسیار بالا برای یونیزه کردن آب دو قطبی استفاده می ‌کند، همین جرقه می ‌تواند باعث ایجاد پالس برش شود. انرژی لازم برای ایجاد جرقه بسیار بالاتر از انرژی لازم برای جرقه برش می‌ باشد، همچنین مقدار زیادی از انرژی به واسطه مقاومت‌ های کار گذاشته شده فیلتر می‌ شوند ( این پروسه ، گرمای بسیار زیادی ایجاد می‌ کند به همین دلیل کارگاه می ‌بایست به سیستم تهویه مجهز باشد).
سیستم های قدیمی از سیستمی سیالاتی استفاده می‌ کردند که دارای ۳ پمپ بود: یکی از آنها برای فیلتر کردن آب، پمپ کوچکی برای ایجاد جریان سیکلی رزین و یک پمپ بزرگ برای ایجاد فشار زیاد در سیستم اصلی. پمپ فیلتر همیشه در حال کار کردن می ‌باشد و پمپ اصلی نیز با همان سرعت در حال دوران می ‌باشد و وابسته به شرایط کاری و یا بی کاری دستگاه نمی ‌باشد. بنابراین برای نگهداری پایداری دمایی سیال همیشه در حال چرخش می باشد. همین موضوع باعث می ‌شود مقدار زیادی از انرژی افت پیدا کند.
ماشین‌ های امروزی با محیط اطراف بسیار سازگار تر می ‌باشند( با این هدف گسترش یافته‌اند که در بسیاری از موارد سطح انرژی را به صورت شدید،کاهش دهند). ژنراتورهای دیجیتالی مقاوم در برابر الکترولیز بهتر می ‌توانند پالس‌ های تولیدی را شکل دهی کرده و مقدار یون ‌های تولید شده در آب را کاهش دهند، همین موضوع سبب کاهش بار حرارتی رد سیستم DI رزین می ‌شود و طول عمر آن را تا ۲ و یا ۳ برابر افزایش می ‌دهد. بعضی از این سیستم ‌ها از مدارهای بازیاب انرژی استفاده می ‌کنند، یعنی مقدار جریان اضافی را ذخیره می ‌کنند و در تولید احتراق و جرقه بعدی از آن استفاده می ‌کنند. این سیستم ،نیاز به وجود تعداد زیادی مقاومت برای از بین بردن انرژی در ژنراتورهای قدیمی را از بین می ‌برد ( همچنین مقدار حرارت تولید شده نیز کاهش می ‌یابد).
سیستم‌ های سیالاتی امروزی دارای تعداد پمپ‌ های زیاد تری می ‌باشند که برای کاربرد های خاص طراحی شده است و اغلب استفاده کلی و عمومی ندارند. پمپ اصلی در این سیستم ‌ها نوعی مبدل است که با تغییر سرعت حجم و فشار آب سیستم را کنترل می ‌کند و آب را فقط به قسمت برنده سیستم می پاشد. پمپ‌ های کوچک و جداگانه‌ای نیز در کنترل جریان سیال دخالت دارند، آب را از درون یک چیلر عبور می‌ دهند تا تعادل حرارتی سیستم را با قیمت بسیار پایین ‌تری حفظ کنند. همچنین می‌ توان این دستگاه ‌ها را در حالت صرفه جویانه نیز راه اندازی کرد، در این حالت مقدار مصرف سیم پایین آورده می‌ شود و دستگاه بعد از اتمام کار در حالت خاموش قرار داده می ‌شود. در این حالت، مقدار انرژی مصرفی دستگاه به اندازه یک لامپ ۱۰۰ وات می باشد.
قسمت دیگری که در این دستگاه ‌ها می‌توان به واسطه آن مقدار مصرف انرژی را کاهش داد، کنترل موتورهای متحرک محورهای مختلف می‌ باشد. اگرچه که اهمیت این سیستم ‌ها نسبت به منبع انرژی و پمپ ‌ها کمتر می ‌باشد اما در طی گذشت سالیان طراحی ‌های آنها نیز اصلاح و بهینه شده است. در سیستم ‌های امروزی ترمز‌های مغناطیسی از نوع موتورهای DC و سرور موتورهای آنالوگ DC نیز به صورت دیجیتال AC تبدیل شده‌اند و با مقدار کمی انرژی می‌ توانند به کار خود ادامه دهند. مصرف انرژی ماشین ‌های امروزی حدود ۳۰% پایین ‌تر از ماشین های قدیمی می ‌باشد.

منبع : Mold Making Technology

ترجمه : ایران ملد

مدیر عامل
نوع فعالیت
تلفن
دورنگار
آدرس
وب سایت
ایمیل